KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732041
*
nr 1373 2041
Willie Weberg
(1910-1995), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Stadsbild Stockholm". Olja på duk, 62x79cm
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 18:28:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 17:45:40
1
3.400 kr
18/1 18:22:38
2
3.000 kr
18/1 18:22:38
1
3.200 kr (Budbetjänt)
18/1 18:23:59
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willie weberg
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Willie Weberg
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1373 2041
Willie Weberg
(1910-1995), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Stadsbild Stockholm". Olja på duk, 62x79cm
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 17:45:40 | 1 | 3.400 kr |
18/1 18:22:38 | 2 | 3.000 kr |
18/1 18:22:38 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
18/1 18:23:59 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willie weberg
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49